Produktai Apie mus Mūsų projektai Video reportažai Straipsniai Kontaktai Partneriai
Šildymo sistemų renovacija / Sistemų termostatai

Produktų katalogas

Saulės kolektorių sistemos
Clage vandens šildytuvai
Šilumos siurbliai ir Saulės elektrinės
Grindinio šildymo sistemos
Grindjuosčių sistemos
Šildymo sistemų renovacija
Katilinių įranga
Termostatai, reguliatoriai, valdikliai
Sistemų schemų pavyzdžiai
Namų projektai
Marijonų g. 31
Parodos
Straipsniai
Energinis efektyvumas
Sistemų termostatai

Šildymo sistemų renovacija, šilumos taupymo būdai ir galimybės.

Naujose šildymo sistemose termostatiniai ventiliai daugumoje atveju jau yra montuojami ir vartotojai vienaip ar kitaip jais naudojasi. Mažiau informacijos yra apie energijos taupymo  būdus senose šildymo sistemose.

Jau senokai dirbame su Vokietijos firma Oventrop ir kiekvienais metais vis dažniau tenka komplektuoti specialią termostatinę reguliavimo armatūrą skirtą senos statybos daugiabučių šildymo sistemoms. Turint tokią įrangą, galima idividualiai reguliuoti šilumos poreikį kiekviename kambaryje ir bute, o įdiegus kompleksiškai visoje šildymo sistemoje - sutaupyti iki 30% energijos ir išlaidų už ją. Planuojant daugiabučio namo renovaciją ir siekiant didesnio energijos naudojimo efektyvumo, tai yra pirmutinis ir svarbiausias žingsnis atliekant šildymo sistemos rekonstrukciją. Taupant renovacijos lėšas, kuomet nekeičiami vamzdynai ir paliekami senieji radiatoriai,  termostatų irengimas yra pati racionaliausia energijos taupymo priemonė.  

Pateikiame kelis tokius pavyzdžius iš objektų Vilniuje.

Sostinės Didlaukio gatvės daugiabutyje nuo statybų pradžios buvo sumontuota vienvamzdė horizontalaus paskirstymo šildymo sistema butuose, tais laikais buvusi kaip eksperimentinė. Šildymo sistemos įvadas į kiekvieną butą buvo vonios kambariuose, iš ten, paslėpti grindyse, vamzdžiai nutiesti ratu iki kiekvieno radiatoriaus kambariuose. Tokia sistema pasirodė labai tinkama termostatiniams radiatorių ventiliams įrengti, nekeičiant vamzdyno ir nedarant kitokių didelių sistemos korekcijų ar remonto butuose.

 
Atnaujinant šildymo sistemą, prie visų radiatorių butuose buvo sumontuoti trieigiai termostatiniai ventiliai su termostatais, kurie leidžia gyventojams reguliuoti šilumą kiekvienoje patalpoje. Ties buto įvadu vonios kambariuose įrengti skaitikliai individualiai šilumos apskaitai.

Šildymo rekonstrukcija viename kotedže Fabijoniškėse
Paliekant esamą vamzdyną ir senus radiatorius vietoje buvusių senų neveikiančių trieigių ventilių sumontuoti Oventrop trieigiai termostatiniai ventiliai su termo galvutėmis Uni LH. Taip minimaliomis sąnaudomis ir nepažeidžiant vienvamzdės sistemos darbo principo galima nesunkiai rekonstruoti daugybę senų neefektyvių šildymo sistemų.
   
Paliekant esamą vamzdyną ir senus radiatorius vietoje buvusių senų neveikiančių trieigių ventilių sumontuoti Oventrop trieigiai termostatiniai ventiliai su termo galvutėmis Uni LH. Taip minimaliomis sąnaudomis ir nepažeidžiant vienvamzdės sistemos darbo principo galima nesunkiai rekonstruoti daugybę senų neefektyvių šildymo sistemų.

 

Ekonomiškas rekonstukcijos būdas pasirinktas viename Vilniaus bendrabutyje. Vienvamzdėje sistemoje atnaujinti visi radiatorių prijungimo mazgai pakeičiant apvedimo vamzdelių diametrą ir sumontuojant padidinto pralaidumo dviejų eigų Oventrop termostatinius ventilius. Atlikus visų stovų hidraulinį balansavimą ant ventilių bus sumontuotos termostatinės galvutės su maksimalios temperatūros poreikio ribojimu. Tai  padės taupiai naudoti šilumos energiją.  

 

Veikiantis mokomasis šildymo sistemos stendas VGTU Pastatų energetikos katedroje kur sumontuoti Oventrop trieigiai termostatiniai ventiliai.

Džiugu, kad jaunieji specialistai tiesiogiai ir praktiškai susiduria su tokia įranga. Jei apie tai būtume kalbėję prieš 10-15metų, tai dabar visi labiau suvoktume šilumos energijos reguliavimo ir taupymo prasmę.

Mes teikiame specialius pasiūlymus ir komplektuojame šią įrangą. Jei kartu nusprendėte pasikeisti ir radiatorius, pasinaudokite galimybe už specialią kainą įsigyti Kermi arba Arbonia radiatorius su renovacijai skirtu Oventrop reguliavimo armatūros komplektu.  Dėl pasiūlymų prašome kreiptis mūsų svetainėje nurodytais kontaktais.

Išsamiau apie įrangą vienvamzdėms sistemoms galite skaityti parsisiuntę straipsnį

Su produktu susiję dokumentai:
Individualus šilumos reguliavimas butuose
Trieigiu ventiliu prospektas
Jei turite klausimų, rašykite mums
Dizainas: Puslapiai.eu. Svetainëje naudojama MegaTVS.