Produktai Apie mus Mūsų projektai Video reportažai Straipsniai Kontaktai Partneriai
Šildymo sistemų renovacija / Buto šilumos mazgai

Produktų katalogas

Saulės kolektorių sistemos
Clage vandens šildytuvai
Šilumos siurbliai ir Saulės elektrinės
Grindinio šildymo sistemos
Grindjuosčių sistemos
Šildymo sistemų renovacija
Katilinių įranga
Termostatai, reguliatoriai, valdikliai
Sistemų schemų pavyzdžiai
Namų projektai
Marijonų g. 31
Parodos
Straipsniai
Energinis efektyvumas
Buto šilumos mazgai
Individuali apskaita ir mažesnis šilumos naudojimas atperka ivesticijas

Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros duomenimis, apie 96 proc. daugiabučių namų Lietuvoje yra statyti iki 1993 metų. Kad gyvenimas čia būtų patrauklus, būtina didinti tokių namų šildymo sistemų efektyvumą ir komforto sąlygas butuose. Daugumoje senosios masinės statybos daugiabučių yra įrengtos vienvamzdės šildymo sistemos su vertikaliais stovais. Kalbant apie jų modernizavimą jau neapsiribojama vien šilumos punkto atnaujinimu ar balansinių vožtuvų įrengimu ant stovų.

Dauguma gyventojų pageidauja individualiai reguliuoti temperatūrą butuose, už šildymą irgi mokėti individualiai, atsižvelgiant į realiai sunaudotą šilumą. Tam, kad esamos šildymo sistemos atitiktų šiuos lūkesčius, būtina jas atnaujinti. Įvertinus namo vamzdyno būklę ir jo susidėvėjimą, galimi keli sprendimo būdai. Pristatome vieną iš pažangiausių.

Šildymo sistema su horizontaliu šilumos paskirstymo vamzdynu ir karšto vandens ruošimo mazgu bute.

Atliekant kompleksinį namo modernizavimą, galima visai atsisakyti vertikalių šildymo stovų ir pereiti prie horizontalaus šilumos paskirstymo bute, kai į kiekvieną butą ateina tik du magistraliniai tiekiamojo ir grįžtamojo srauto vamzdžiai, kuriais keliauja šiluma. Ji į bute esančius radiatorius paskirstoma iš buto mazgo naujai pravestais vamzdžiais, paklotais buto perimetru. Vamzdyno uždengimui naudojama grindjuosčių sistema. Pasirinkus buto šilumos mazgus nebelieka karšto vandens tiekimo ir cirkuliacinio vamzdyno, nes karštas vanduo ruošiamas individualiai kiekviename bute. Geriamas vanduo pašildomas pratekančiu šviežio vandens ruošimo principu mazgo šilumokaityje, panaudojant šildymo sistemoje cirkuliuojančią šilumą. Tai užtikrina šildymo efektyvumą ir aukštas higienos normas geriamajam vandeniui. Mazge nėra jokių elektros įrenginių, kuriems būtų reikalinga elektros energija. Todėl juos galima įrenginėti san. mazguose.

"Oventrop" buto šilumos mazgas vonios kambaryje.
Šilumos mazgas su dangčiu. Vonios gyvatukai perjungti prie buto šildymo sistemos ir reguliuojami su termostatais.

Nors investicijos į tokį pastato modernizavimą yra didesnės, tačiau daug sutaupoma kitose vietose, o svarbiausia mažėja šilumos nuostoliai. Taip vadinamoje kolektorinėje sistemoje, kuomet paliekama seno tipo karšto vandentiekio sistema -  reikalingi magistraliniai 5 vamzdžių stovai. Tuo tarpu sistemoje su buto mazgais reikalingi tik 3 vamzdžių stovai iki mazgų.

Šildymo sistemos naudojant buto mazgus principinė vamzdyno schema name ir bute.

Danijoje atliktų tyrimų duomenimis, lyginant šildymo sistemą su vertikaliu šilumos paskirstymu ir sistemą su horizontaliu šilumos paskirstymu, šilumos nuostoliai pastarojoje yra apie 40 proc., o palyginti su sistema, turinčia horizontalų šilumos paskirstymą ir karšto vandens ruošimą bute – net 80 proc. mažesni.

Naudojant buto šilumos mazgus yra labai aiški ir konkreti suvartotos šilumos apskaita.

Naudojamas mazge esantis vienas šalto vandens ir kitas buto šilumos skaitiklis, kuris apskaičiuoja butui teikiamą šilumą, ir šilumos energiją karštam vandeniui ruošti, dėl to karšto vandens skaitiklio nebereikia.

Kiekviename mazge įrengiami šilumos ir šalto vandens skaitikliai. 

Tokios sistemos vartotojas turi tokias pačias komforto sąlygas kaip ir gyventojai naudojantys autonominius dujinius katilus bute. Jiems nėra šildymo zezono pabaigos ar pradžios. Jie šilumą gauna ištisus metus. Tačiau turi visas priemones ją vartoti labai taupiai ir racionaliai. Nors investicijos į tokį pastato modernizavimą yra didesnės, tačiau daug sutaupoma kitose vietose, o svarbiausia mažėja šilumos

Pirmasis daugiabutis Lietuvoje su tokiais Oventrop buto šilumos mazgais atliekant kompleksinį namo modernizavimą įrengtas Panevėžyje. Poros metų eksploatacijos rezultatai pranoksta lūkesčius. Gyventojai puikiai įsisavino ir suprato tokios sistemos privalumus. Efektyviai naudodami šilumos energiją jie net atranda papildomų resursų kaip bendrai susitarus galima dar labiau sutaupyti. Nes jie turi visas lanksčias temperatūros nustatymo ir reguliavimo priemones įvertinant lauko oro temperatūrą bei vartojimo intensyvumą paros laike.

Mes palyginome šildymo išlaidas šio namo 60 m2 bute ir išlaidas už dujas naujos statybos analogiškame bute su autonominiu dujiniu šildymu. Akivaizdu,kad šio modernizuoto namo gyventojai už šilumą moka 20-30 % mažiau nei naudojantys dujas individualiai. 

Sistemose su buto šilumos mazgais projektuojami šilumos kaupikliai centriniame namo šilumos mazge. Todėl tokiose sistemose tampa labai nesudėtinga panaudoti alternatyvius šilumos šaltinius pavyzdžiui, saulės, geoterminę energiją ir pan.

Buto
šilumos mazgų  “Requdis W-HTU” naudojimo pavyzdžiai
Platus pritaikymas naujoje statyboje ar renovuojant. Autonominis šildymas esant centralizuotai šildymo sistemai.

Buto šilumos mazgai kotedžuose ir mažaaukštėje statyboje esant centralizuotai šilumos tiekimo sistemai iš miesto šilumos tinklų arba vietinės katilinės.

Buto šilumos mazgai atskiruose vienos šeimos gyvenamuose namuose, kaimo tipo gyvenvietėse poilsio namuose ir pan. esant centralizuotai šilumos tiekimo sistemai iš vietinės kvartalinės katilinės.

Su produktu susiję dokumentai:
Regudis brošiūra LT
Regudis mazgo tech. aprašymas LT
Straipsnis apie renovaciją ir Regudis mazgus
Regudis mazgo prospektas DE
Jei turite klausimų, rašykite mums
Dizainas: Puslapiai.eu. Svetainëje naudojama MegaTVS.