Produktai Apie mus Mūsų projektai Video reportažai Straipsniai Kontaktai Partneriai
Straipsniai / Apskaitos metodas daugiabučiams naudojantiems Saulės kolektorius

Produktų katalogas

Saulės kolektorių sistemos
Clage vandens šildytuvai
Šilumos siurbliai ir Saulės elektrinės
Grindinio šildymo sistemos
Grindjuosčių sistemos
Šildymo sistemų renovacija
Katilinių įranga
Termostatai, reguliatoriai, valdikliai
Sistemų schemų pavyzdžiai
Namų projektai
Marijonų g. 31
Parodos
Straipsniai
Energinis efektyvumas
Apskaitos metodas daugiabučiams naudojantiems Saulės kolektorius

Rekomenduojami šilumos energijos apskaitos metodai daugiabučiuose naudojant Saulės kolektorius

 

2017 m. rugpjūčio 1 d. isigaliojo nauji Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (toliau – Komisijos) rekomenduojami šilumos paskirstymo metodai, tarp kurių yra numatytas ir šilumos paskirstymas daugiabuciuose namuose, kurie turi isirengę saulės kolektorius karštam vandeniui ruošti (metodai Nr. 1 ir Nr. 3).

Pastatuose, kuriuose irengti alternatyvus energijos gamybos šaltiniai – šiuo atveju tai būtų saulės kolektoriai, centralizuotai pateiktas šilumos kiekis karštam vandeniui ruošti kinta kas mėnesį, priklausomai nuo alternatyviais energijos šaltiniais pagamintos šilumos kiekio, todėl numatyta tvarka (koeficientas), kaip apskaiciuojama, kiek šilumos karštam vandeniui patiekė šilumos tiekėjas, ir kiek pagamino saulės kolektoriai, ar kiti alternatyvus energijos šaltiniai. Pasirinkus šilumos paskirstymą pagal nurodytus metodus (Nr. 1 ir Nr. 3) vartotojams bus priskiriamas apmokėti tik faktiškai iš centralizuotų šilumos tiekimo tinklų patiektas šilumos kiekis karštam vandeniui ruošti.

Tam, kad šiluma butu paskirstoma ivertinant saules kolektoriu ar kitų alternatyvių energijos šaltinių itaka, vartotojai turi atlikti šiuos veiksmus:

1. Pasirinkti apsirupinimo karštu vandeniu budą be karšto vandens tiekejo, t. y. sudaryti sutartį su geriamojo vandens tiekeju dėl geriamojo vandens karštam vandeniui ruošti ir su šilumos tiekėju – šilumos karštam vandeniui paruošti.

2. Vartotojai ar jų atstovai turi kreiptis i šilumos tiekęją, kad būtų įrengtas šilumos apskaitos prietaisas pieš karšto vandens ruošimo irenginį arba, nesant techninių galimybių, – atskiras šilumos skaitiklis šildymui, jeigu tokie apskaitos prietaisai jų pastate nėra įrengti.

3. Vartotojai turi kreiptis i daugiabučio namo valdytoją (bendrojo naudojimo objektų administratorių, bendriją ar jungtines veiklos sutartimi įgaliotą asmenį), kad būtų nustatyta ir šilumos tiekejui pateikta pastato cirkuliacinės sistemos galia, reikalinga alternatyvių energijos šaltiniu pagamintos šilumos itakos ivertinimo koeficientui skaičiuoti.

 

Informacija iš valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos

 

Jei turite klausimų, rašykite mums
Dizainas: Puslapiai.eu. Svetainëje naudojama MegaTVS.