Produktai Apie mus Mūsų projektai Video reportažai Straipsniai Kontaktai Partneriai
Saulės kolektorių sistemos / Objektų pavyzdžiai / 2009 metų objektai

Produktų katalogas

Saulės kolektorių sistemos
Clage vandens šildytuvai
Šilumos siurbliai ir Saulės elektrinės
Grindinio šildymo sistemos
Grindjuosčių sistemos
Šildymo sistemų renovacija
Katilinių įranga
Termostatai, reguliatoriai, valdikliai
Sistemų schemų pavyzdžiai
Namų projektai
Marijonų g. 31
Parodos
Straipsniai
Energinis efektyvumas
2009 metų objektai

 

Keletas idomesnių pavyzdžių iš kai kurių 2009 metais įrengtų sistemų.

 

Gražus pavyzdys, kuomet Saulės kolektorių sistemą galima įsirengti patiems ir savo jėgomis. Naudojant standartinius Schuco siūlomus įrangos komplektus tai padaryti iš tiesų paprasta ir nesudėtinga. 

Schuco karšto vandens ruošimo sistemą minimaliomis išlaidomis įsirengė ponas Romas gyvenantis Vilniaus priemiestyje. Mes padėjome nebrangiai sukomplektuoti reikalingus vamzdelius ir fitingus, o po kelių dienų mums teliko tik užpildyti ir paleisti šią, paties Romo sumontuotą sistemą.  

Kad būtu paprasčiau, kolektorius montuoti Romas pasirinko sieną pietryčių kryptimi. Ant savo gamybos karkasinės konstrukcijos 80o kampu pritvirtino du Standart serijos terminius kolektorius. Varinius vamzdelius dailiai paslėpė sienos apšiltinamajame sluoksnyje. Taip ženkliai pavyko sutaupyti montavimui ir papildomoms medžiagoms reikalingas išlaidas.
Tvarkingoje katilinėje viskas tinkamai rado savo vietą. Įsirengęs naują boilerį dirbantį nuo Saulės sistemos ir kieto kuro katilo, dabar ponas Romas neturės rūpesčių ruošiant karštą vandenį ir lengvai atsisakys savo senojo atitarnavusio boilerio.
   

Eksperimentinė Saulės kolektorių sistema Vilniuje. Tyrimo tikslais kolektorius įrengėme prie fasadinės sienos pietų kryptimi. Gamintojo komplektacijoje yra plati įvairovė tam skirtų aliuminio profilių ir tvirtinimo elementų, todėl nebuvo sudėtinga dailiai atlikti darbus prie prie skardos danga uždengtos ir apšiltintos sienos.

Šioje situacijoje Saulės kolektorius montavome vertikaliai, nors tokiu atveju jie dirba tik 85-90 % efektyvumu.

300 litrų talpos tūrinis vandens šildytuvas, išsiplėtimo indas ir cirkuliacinis mazgas įrengti sanitarinėje patalpoje. Apsiniaukusiomis ir nepastoviai debesuotomis dienomis  Vasario - Kovo mėn. boileryje,  be jokio papildomo šilumos šaltinio vandens temperatūra pakildavo iki 40-45 0C ir esant nedideliam vartojimui nenusileisdavo žemiau 20 0C.

Balandžio pirmosiomis dienomis, kuomet švietė giedra Saulė ir oro temperatūra  dienomis svyravo apie 10-14 0C, iš kolektorių cirkuliavo 55-75 0C sušildydamas boilerį iki 57-65 0C. Labai svarbu yra kolektorių pasvirimo kampas ir kryptis, todėl akivaizdu, kad jų galia tokioje padėtyje 10-15% mažesnė. 

  

Saulės kolektorių sistemos užpildymui naudojame specialią Schuco įrangą, su kuria tinkamai užpildome sistemą. Naudojant šią įrangą lengvai pašalinamas oras ir sukeliamas reikalingas slėgis sistemoje. Cirkuliaciniame mazge yra sistemos užpildymui skirtos prijungimo vietos, todėl nereikalingi jokie papildomi prijungimo ir išleidimo antgaliai vamzdyne.

   

Kauno rajone pirmojo etapo darbai įrengiant sistemą skirtą baseino šildymui. Ant ūkinio pastato stogo, sumontuoti šeši kolektoriai, kurie su baseino siurbliu ir boileriu esančiu gyvenamo namo katilinėje sujungti izoliuotu vamzdynu paklotu po žeme. Kadangi atstumas apie 30 metrų buvo svarbu teisingai parinkti vamzdyno diametrą ir siurblio parinkimui paskaičiuoti vamzdyno hidraulinius pasipriešinimus. Sistemą valdo pagal tam skirtą schemą parinkta atomatika kontroliuojanti baseino ir boilerio temperatūras.

Tolimesni darbai šiame objekte praplečiant kolektorių lauką buvo tesiami kitais metais.

Daugiau apie tai Baseino šildymas

 

 

Jei turite klausimų, rašykite mums
Dizainas: Puslapiai.eu. Svetainëje naudojama MegaTVS.